Salon seudun yhteyshenkilöt

Salon kaupungin sivistystoimi

PERUSOPETUS

Va. lasten ja nuorten palveluiden päällikkö
Inkeri Kurppa, (02) 7784 688, inkeri.kurppa@salo.fi

Uskonnon ja yrittäjyyskasvatuksen opettaja
Pirkko Korhonen, 050 5529 145, pirkko.korhonen@salo.fi

LUKIOT

Halikon lukio

Opinto-ohjaaja, vararehtori
Teija Rosenqvist, 044 7786 006, teija.rosenqvist@salo.fi

Salon lukio

Historian ja yhteiskuntaopin lehtori
Merita Suikkanen, 050 3308 855, merita.suikkanen@salo.fi

Perniön lukio

Biologian ja maantiedon lehtori, vararehtori
Susanna Pärkkä, susanna.parkka@salo.fi

Someron kaupungin sivistystoimi

PERUSOPETUS

Sivistysjohtaja
Minna Mäkelä-Rönnholm, 044 7791 230, minna.makela-ronnholm@somero.fi

LUKIO

Someron lukio

Historian ja yhteiskuntaopin lehtori
Jarkko Lapatonniemi, jarkko.lapatonniemi@somero.fi

Salon seudun koulutuskuntayhtymä
Salon seudun ammattiopisto

Lehtori
Sinikka Peltomäki, 044 7704 854, sinikka.peltomaki@sskky.fi

Lehtori
Johanna Rintanen, 044 7704 724, johanna.rintanen@sskky.fi

Salon seudun aikuisopisto

Kouluttaja
Antti Saarinen, 044 7704 664, antti.saarinen@sskky.fi

Turun ammattikorkeakoulu Salon yksikkö

Valmennus
Päivi Killström, 044 9072 890, paivi.killstrom@turkuamk.fi

Yrityssalo

Kehittämispäällikkö
Maija Pirvola, 044 5157 637, maija.pirvola@yrityssalo.fi

YVI – Yrittäjyyskasvatuksen virtuaalinen oppimisympäristö

Marja-Leena Ruostesaari, 050 5504 445, mruost@utu.fi

Salon alueen yrittäjäyhdistykset

Halikon Yrittäjät ry

Yrittäjyyskasvatusvastaava
Tea Vasström, Teadora Pukeutumispalvelut, 040 732 6853, tea.vasstrom@teadora.fi

Perniö-Särkisalon Yrittäjät ry

Yrittäjyyskasvatusvastaava
Mari Ojanen, Teijo-Talot, 0400 530 415, ojanen@teijo-talot.fi

Salon Yrittäjät ry

Yrittäjyyskasvatusvastaava
henkilö vaihtuu – vielä ei ole tiedossa nimeä

Kuusjoen-Muurlan-Perttelin Yrittäjät ry

Yrittäjyyskasvatusvastaava
Ari Aalto, Murunda Oy, 044 5514 055, ari.aalto@murunda.fi

Kiikalan-Suomusjärven-Kiskon Yrittäjät ry

Yrittäjyyskasvatusvastaava
Eija Koivisto/ Terekon, 0400 7402 00, eija.koivisto@terekon.fi

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Print this page
YES rakentaa tulevaisuutta, jossa jokaisella nuorella
on mahdollisuus yrittäjyyskasvatukseen.
css.php